Це цікаво прочитати!


Новинки літератури 

2018 – Зайчикова книжечка

Series: «Добре чаклунство»
Age: Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

 «Зайчикова книжечка» — одна з найкращих книжок одного з найкращих сучасних українських поетів Івана Андрусяка. Вір­шовані казки призначені для читання дитині вголос та першого самостійного дитячого читання. Це трохи пустотливі, іноді за­думливі, часто веселі, незрідка ніжні й неодмінно добрі історії, які Зайчик-тато розповідає своїм маленьким зайченятам, — а від­так з’ясовується, що всі ці пригоди трапилися з самим татом тоді, коли він був маленьким.Нарешті! Третя книга з серії #балакучакнига - «Улюблені тварини», яка познайомить вас з мешканцями наших лісів та полів. За допомогою іграшкового планшету, ви також зможе почути голоси тварин, послухати вірші та пісні, відповісти на загадки, погратися у вікторину.
Ціна книги 680 грн
Мова: українська
Дізнатися більш детально про книгу та купити можна тут: https://pegas.ua/novelty/balakucha-knyga-uljubleni-tvaryny
Всі книги серії #балакучакнигаhttps://pegas.ua/series/speaking-book-tablet/

 — https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yj/r/G_MiuKQQxCa.png?_nc_eui2=AeFxmSZRRy5VeGu_2asSrfiUUwHlLb9fc5krWUFOnwnq-oXYSTrl-U81vJQKoa7v5H8RgUH19UYjX9TUCFWDd1QaHG3l7E8h31zvi86AedFxKAполон(-на) надежд.


Друзі Книголюби, саме зараз у Видавництво Час Майстрів готується до друку щось неймовірно казкове, святкове та затишне - книжка "Про кицю Мартусю та її подружку" (Олена Лебедєва)

Анота
ція
   Одного разу зустрілись киця з мишкою і … подружились. Звичайно, тут не обійшлось без новорічного дива, та маленькі читачі зрозуміють, що справа в добрі та любові, які відкривають серця і творять дива.
А ще ця історія навчає батьків не нав’язувати своїм
дітям «правильних» друзів, не забувати, що свого
кращого друга вони не вибирали: він знайшовся сам
і посів важливе місце в їхньому житті.
   Книжка спонукає замислитись над тим, щоб дати
малюкам свободу, яка буде хоч на трішечки, але більшою за ту, яку ми дозволяємо собі!
Джордж і незламний код 

Переклад: Лелів Ганна
Ілюстрації: Парсонз Ґаррі
Дизайн обкладинки: Творча майстерня «Аґрафка»
Рік видання:2018 p.
Анотація


На нашій планеті відбувається щось дуже дивне: з банкоматів навсібіч розлітаються гроші, авіалінії роздають безплатні квитки, у супермаркетах зникли продукти... Що спричинило такий хаос? Це й намагаються з’ясувати найкращі друзі Джордж та Енні, вигадуючи план порятунку світу в хатинці на дереві. Долаючи земні й космічні небезпеки разом із героями книжки, ти, любий читачу, і цього разу довідаєшся чимало цікавого! Чи завжди панує ніч на темному боці Місяця? Як влаштований комп’ютер і чи є завдання, які йому не під силу? Скільки бітів інформації міститься в людській ДНК? Звідки на Землі взялося стільки біологічних видів? І яка ймовірність того, що нас, людей, колись замінить нова форма життя?.. Тож не зволікай — на тебе чекає багато загадок, викликів і, звісно, неймовірних пригод!Олег Чаклун "Монстри, що живуть у шафах"


   До нової книжки популярного сучасного українського дитячого пись­менника Олега Чаклуна увійшли казки про наші страхи, які ми зазви­чай придумуємо собі самі — й самі їх лякаємося. Чаклун — справжній майстер у творенні яскравих, ефектних, коло­ритних, близьких дитині «мультикових» образів.

    Його кумедні мон­стри Малюк, Забіяка, Хвалько, Незграба, а особливо — Хтось із темряви неодмінно полюбляться маленьким читачам. А ключовою особливіс­тю цих казок є теплий ненав’язливий гумор, яким тонко просякнута вся оповідь. Письменник не насміхається зі страхів, якими так часто оповивають себе діти (та й дорослі також), а разом зі своїми читачами усміхається до цих страхів — і добра сила цієї усмішки така дієва, що легко перетворює монстрів на друзів.
Як детектив Носик здивував Нові Липки 

Переклад: Малетич Наталка
Ілюстрації: Флісак Єжи
Рік видання:2018 p.
Вік:Діти, 7-10
Анотація

Славетний детектив Носик знову береться до справи і викриває дуже спритних злочинців. І в цьому йому, як завжди, допомагає вірний друг Куба, який понад усе любить розгадувати хитрі загадки зі своїм господарем.Хто такий Невловима Рука і кому знадобилося пограбувати касу Шахового клубу та музей у Нових Липках? Про все це ви довідаєтеся, розгорнувши завершальну книжку трилогії польського письменника Мар’яна Орлоня про детектива Носика.
Золоте серце 

Автор: Старк Ульф
Переклад: Кирпа Галина
Ілюстрації: Кошулінська Марта
Рік видання:2018 p.
Вік:Діти, 7-11
Анотація

«Золоте серце» — повість про першу дитячу закоханість, про любов до музики і про те, як важливо навчитися грати серцем. А ще про те, як вміти любити когось по-справжньому, коли тобі лише дванадцять років. Людвіґ намагається з’ясувати, як же можна показати комусь свої почуття і як довести, що вони правдиві.Виявляється, любити когось — це не просто знати, які в цієї людини очі, волосся, руки. Це знати, яка в неї душа.


Незвичайні професії 

Ілюстрації: Коломоєць Юлія
Рік видання:2018 p.
Вік:Діти, 3-7
Анотація
У хлопчика Андрія – незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвикла, але важлива й цікава професія. Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. Є в родині також склодув і повітроплавець, архітектор та піцайоло і кінолог, а сам хлопчик ще не знає, ким стане, коли виросте.

У цій книжці-віммельбуху кожній професії присвячено по три розвороти: на одному розповідається про її особливості та зображено сферу діяльності, на другому йдеться про знаряддя, потрібні для роботи фахівцеві, а третя є зазвичай інтерактивною та інформативною. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.

Ботанікум

Автор: Вілліс Кесі
Ілюстрації: Скотт Кейті
Рік видання:2018 p.
Вік:Діти, 6+
Анотація
Ласкаво просимо до «Ботанікуму»!

Цей музей відкритий цілодобово. Він став притулком для надзвичайної колекції рослин: від крихітних водоростей до неймовірних рослин-хижаків. Тут також є гриби та лишайники дивовижних кольорів. Дізнайтеся про те, як еволюціонували рослини та як пристосувалися для того, щоб вижити.

Усміхаки 

Ілюстрації: Фоя Марія
Рік видання:2018 p.
Вік:Діти, 9-14
Анотація

Якщо мрієш завести вірного песика, у новій книжці відомої письменниці Лариси Денисенко ти знайдеш усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас, яка це відповідальність. Адже тваринка — не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою.


Абетка-енциклопедія «Шевченко від А до Я», яку написав Леонід Ушкалов та проілюструвала Анастасія Стефурак, здобула перемогу у номінації «Пізнавальна і розвиваюча література» премії «Книжка року 2017»!

Шевченко від А до Я
Ілюстрації: Стефурак Анастасія
Рік видання:2017 p.
Анотація
«Шевченко від А до Я» – продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друга.

Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це у новій абетці, текст до якої написав відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов. Проілюструвала видання Анастасія Стефурак.
Іль. Казка про народження 
Ілюстрації: Гринюк Ольга
Рік видання:2017 p.
Обкладинка:Тверда
Вік:Діти, 4-8
Анотація
Маленькі жителі Небесного саду готуються до земного життя у спеціальній школі. Проте Іль зовсім не хоче на Землю, йому подобається літати на яблуневій пелюстці і спати в улюбленому нарцисі. Ангелик Пауль розповідає Ілеві, що на Землі падає сніг — і тільки це переконує малого вирушити в незвідану мандрівку, аби народитися у люблячій родині на саме Різдво.

«Іль. Казка про народження» — історія для дітей, які запитують: «Де я був чи була, коли мене не було?». А також для дорослих, які можуть уявляти разом із дитиною, звідки ми приходимо на цю Землю і яким є наше призначення тут.
Мишкові Миші 
Ілюстрації: Черняк Інна
Рік видання:2017 p.
Вік:Діти, 7-10
Анотація
Одразу дві захопливі історії від відомої письменниці Галини Вдовиченко про пригоди мишачого рок-гурту – «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» – виходять під однією обкладинкою.
Що може об’єднати звичайну сіру мишу, комп’ютерну мишку, лабораторну, щура, лялькову, польову, кажана та хлопчика Мишка? Музика.
Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка.

Та на шляху до злагоди та гармонії так багато перешкод...
Жменька тепла для мами 

Сашко Дерманський

Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?Антонич від А до Я 

Хочемо розповісти про фантастично сонячного письменника — Богдана Ігоря Антонича. Про те, як він був маленьким, на що дивився, чим займався, як виховувався і що було для нього важливим. Про те, що він любив рослини і співав пісні, малював і грав на скрипці. У яких селах та містах він жив і про які села та міста писав. Як одягався і як складав свої вірші. А також про його дивовижне вміння — навіть подорослішавши, залишатися дитиною, «дітваком із сонцем у кишені»
У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...
Це друге — доповнене новими детективними розділами видання талановитого молодого українського письменника.

Для обережного читання (щоб не надірватися від сміху).


Це друга книжка майбутньої трилогії «Чудове Чудовисько». Щиро вважаю, що цією повістю Сашко Дерманський починає справджувати найсміливіші надії на успіх нової української дитячої літератури... Після прочитання рукопису мене від радості аж розпирало. Засмучувало одне: я не мав з ким поділитися нею, адже на той час ніхто ще книжки не читав. Я зателефонував авторові і не менше двадцяти хвилин «оспівував» його нову повість. Тоді примчав додому і запропонував рукопис синові. Далі не спав до третьої ночі, вдоволено наслухаючи, як він нестримно сам до себе гигоче, і вгадував, про що саме він у цю мить читає. Я мало не пурхав, коли син, дочитавши, забіг до мене і ми напівпошепки – бо ж усі давно сплять! — смакували найефектніші епізоди і мріяли про український Голлівуд, адже «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ» ще й надзвичайно кінематографічна річ... А тепер ось не можу дочекатися, коли цю книжку нарешті надрукують, щоб і ви, любі читачі, змогли втішно порозкошувати...»                                      Нова книжка Сашка Дерманського — наймолодшого і найвеселішого з сучасних українських дитячих письменників — це довгоочікувана мандрівка у казковий світ дракона Омелька — невтомного казкаря, що складає безліч казок, але якому завжди бракує слухачів.

Адже тільки-но він підкрадається до когось, щоб розповісти казку, як усі одразу верещать: «Дракон!» — і втікають... Можеш собі уявити, який щасливий буде бідолашний Омелько, коли ти прочитаєш і полюбиш його чудові казки...Нова книжка Сашка Дерманського — наймолодшого і найвеселішого з сучасних українських дитячих письменників — це довгоочікувана мандрівка у казковий світ дракона Омелька — невтомного казкаря, що складає безліч казок, але якому завжди бракує слухачів.
Адже тільки-но він підкрадається до когось, щоб розповісти казку, як усі одразу верещать: «Дракон!» — і втікають... Можеш собі уявити, який щасливий буде бідолашний Омелько, коли ти прочитаєш і полюбиш його чудові казки...Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! Улюблений дитячий письменник Сашко Дерманський зумів і Майдан відстояти, і третю частину трилогії дописати! Та ще й яку!.. Блискучі діалоги, живописні характери, природна й багата художня мова яскраво засвідчують, що Сашко Дерманський гідно продовжує літературні традиції наших веселих класиків — від Котляревського й Гоголя до Остапа Вишні і Всеволода Нестайка...
Нова порція смішних, моторошних і захопливих пригод чекає на  тебе. Погане Поганисько готове звоювати усіх нас, але в сучасній Україні так багато відважних малих і  великих героїв, що навіть абсолютне зло не завжди має шанс на перемогу...Не секрет, що книжки відомого українського письменника Сашка Дерманського, написані буцімто для дітей, з шаленою втіхою «поглинають» і старші читачі, включно з бабусями й дідусями.
Цього разу автор утнув іншу штуку: «Стонадцять халеп Остапа Квіточки» — книжка, написана нібито для старшої читацької аудиторії, але ж… Немає жодних сумнівів, що чудернацькі та смішні пригоди молодого вчителя Остапа й не менш чудернацькі та смішні походеньки недодідька Вельзепера припадуть до смаку не лише старшим, а й молодшим школярам. 
"ГОЙДАЛКА ПІД КЛЕНОМ / THE SWING UNDER THE MAPLE TREE"
Галина Ткачук, Оксана Була, видавництво "Братське"
"Гойдалка під кленом" – це українсько-англійська книжка, написана Галиною Ткачук та проілюстрована Оксаною Булою. "Гойдалка" стала п’ятим виданням в серії білінгв від видавництва "Братське".
У цієї книжки є кілька визначальних рис: короткі текстові блоки, які полегшують читання початківцям; паралельне представлення тексту українською та англійською, що робить книжку гарним помічником у вивченні цієї іноземної мови; лаконічне й водночас емоційно насичене художнє оформлення, яке гармонійно взаємодіє з текстом.
Якщо стисло переказати зміст, вийде доволі пересічне повідомлення: дівчинка Ніна ненавмисне розтоптала квіти, які дбайливо висадив її сусід, отримала за це дошкульні зауваження, засмутилася, але її батько допоміг виправити ситуацію та знайти нові саджанці. Нічого екстраординарного, еге ж? Але за цією буденною фабулою приховано чимало сюрпризів.
У загалом невеликому тексті ми бачимо широкий спектр представлених почуттів і різні види суспільної взаємодії – дружбу, стосунки між дітьми й батьками, а також між сусідами. Центром оповіді є Ніна – особа, з якою дітям легко ідентифікуватися, тож юні читачі перебувають на цій емоційній гойдалці разом із дівчинкою.
Талановите художнє оформлення посилює атмосферу тексту змінами палітри залежно від описуваних подій. В книжці також відбилися два підходи до ненавмисно заподіяної шкоди: традиційне присоромлення ("Що ти наробила?!") та сучасна тенденція уважного ставлення до емоцій дитини ("Тато, глянувши на мене, міцно пригортає").
Більше того, ми бачимо, як змінюється світ дитини залежно від застосування того чи іншого виховного методу. Все це робить "Гойдалку під кленом" примітним виданням, яке варто читати й обговорювати в родинному колі.
"ПЛУТОН"
Валентина Вздульська, Інна Черняк, видавництво Vivat
Чимало літературних історій оповідають про те, як малята випрошують дозволу завести тварину та змальовують ніжну дружбу дітей з хатніми улюбленцями. Часто батьки вважають, що наявність песика чи котика може сприяти розвиткові в дитини позитивних рис характеру – відповідальності, вмінню доглядати за кимось – тож у багатьох сім’ях живуть пухнасті друзі.


Але, на жаль, наші улюбленці не вічні, і діти рано чи пізно переживають біль втрати. Саме ця емоція є ключовою в книжці Валентини Вздульської "Плутон", яку оформила Інна Черняк.
Це оповідання про хлопчика Марка і його собаку Плутона. Пес з’явився в сім’ї до Маркового народження, був для хлопця нянькою і другом, аж доки не став жертвою аварії. І ніби вже рік пройшов, але думки про собаку не полишають дитину.
Марко переконаний, що дух його загиблого улюбленця переселився на однойменну планету, тож нетерпляче чекає, коли космічний зонд передасть на Землю зображення Плутона. Тим часом мама Марка вирішує, що найкращою розрадою для хлопчика стане нове цуценя, і приносить в дім Ванільку. Так виникає основний конфлікт твору: Марко вважає, що звернути увагу на Ваніль – значить, зрадити пам’яті про Плутона.
"Плутон" – непростий текст. Це не та книжка, яку діти охоче перечитуватимуть щодня, проте вона справді варта уваги. По-перше, в оповіданні описане поступове переживання травматичного досвіду аж до моменту, коли з’являється надія на його прийняття.
По-друге, поряд із основною лінією розвивається додаткова – про планету-карлик Плутон, про історію її відкриття й дослідження, про її супутники тощо. Таким чином, разом з оповіддю про хлопчика і собаку юні читачі дізнаються про космос, обсерваторії, метеоритний дощ і про те, скільки триває подорож від Землі до Плутона. Валентина Вздульська майстерно сплела між собою ці дві теми, поєднавши їх у щемку історію про дружбу і втрату на тлі безмежного космосу.


"ЗУБР ШУКАЄ ГНІЗДО"
Оксана Була, "Видавництво Старого Лева"

Ім’я Оксани Були добре відоме серед поціновувачів сучасної дитячої книги. Молода художниця оформила такі видання, як "Мій тато став зіркою" Галини Кирпи, "Хто росте у парку" Катерини Міхаліциної, "Середина світу" Андреаса Штайнгьофеля та вже згадану вище "Гойдалку під кленом". Цього ж разу Оксана не лише проілюструвала нову книжку, але й дебютувала в ролі автора тексту, і дебют видався напрочуд вдалим.
"Зубр шукає гніздо" – це кількарівнева літературна казка, в якій зображення нерозривно переплетені з текстом, а закони природи – з фантазією авторки.
На одному рівні ми бачимо цілком реалістичну історію про те, хто з лісових звірів взимку спить, а хто ні. На другому дізнаємося про загадкових лісових духів туконі, які вкладають звірів спати восени і будять навесні. На третьому стежимо за симпатичним зубром, який і собі вирішив, попри свою природу, проспати всю зиму.
Приємно дивує письменницька вправність Оксани Були: текст лаконічний, без зайвих розлогих описів, і заразом цілісний та сюжетно довершений. Завдяки продуманим ілюстраціям книжку можна "читати" без слів, і тут навіть форзаци відіграють певну роль, адже на них ми бачимо художні пролог та епілог цієї казки.

Добра й світла історія дозволяє поговорити з дітьми про явище зимової сплячки та про те, що є бажання, а є природні потреби організму. А ще це просто гарна, спокійна казка на ніч. До речі, вже анонсовано вихід продовження, яке має промовисту назву "Ведмідь не хоче спати".
"МОЯ КЛАСНЮЧА ДІВЧИНКА"
Марина Павленко, видавництво "Wise bee"
Поява цілої низки підліткових книжок від українських авторів стала чи не найпомітнішою тенденцією в дитячій літературі цього року. Раніше молодим читачам пропонували здебільшого перекладні твори, відтепер вони отримали змогу оцінити та підтримати власних письменників.
Судячи з оформлення, видавці зараховують цей сегмент книжкового ринку радше до дорослої, аніж до дитячої книги, тож на виході ми маємо текст на економному варіанті паперу з невеликою кількістю ілюстрацій або взагалі без них. Проте трапляються винятки, і одним з них є повість "Моя класнюча дівчинка".
Марина Павленко не є новачком у дитячій літературі. Авторка п’ятикнижжя про русалоньку із 7-В володіє чуттям мови, виразним, упізнаваним стилем та добре знається на композиції художнього тексту. Все це ми знаходимо в повісті про дівчину Юльку, яка перебуває у віці експериментів та пошуку власної ідентичності.
Випадковим чином успіхам у цьому пошукові допомагає нове захоплення Юльчиного батька, який пробує себе в ролі пасічника. І хоча не все йде рівно й просто, але до кінця книжки в героїні вже вимальовується досить чітке бачення себе й свого омріяного майбутнього.
"Моя класнюча дівчинка" окреслює можливі варіанти подолання основних підліткових негараздів, зокрема розриву між поколіннями (як старшими, так і молодшими, адже Юлька має справу також і зі своєю молодшою сестрою) та показує, як мрія може перерости у бізнес-проект (який зараз звикли називати стартапом).
Окрім власне повісті, книжка має другу частину: стилізований під записник Юльки збірник "медових" історій і рецептів, доповнений дотепними коментарями та стислим описом подальших пригод героїні. Цей додаток видавці позиціонують як цілком практичний, заохочуючи читачів спробувати на собі зібрані в ньому рецепти.
Ще однією особливістю повісті є її зовнішній вигляд: це невеличка стильна квадратна книжка з бірюзовими обрізами сторінок, оригінальним зображенням на обкладинці та навіть маленькою підвіскою, підв'язаною до стрічки-закладинки.

Тож "Класнюча дівчинка" своїм оформленням вирізняється з-поміж інших підліткових книжок цього року – щоправда, ці особливості також помітно вплинули на вартість видання.


"СУЗІР'Я КУРКИ"
Софія Андрухович, Мар'яна Прохасько, "Видавництво Старого Лева"
Якими зазвичай є дійові особи в книжках для молодших школярів? Бешкетними, рідше – чемними. Схильними до пригод. Невтомними, галасливими, допитливими. І, звісно, такими ж юними, як і читачі цих книжок. А якщо навпаки, в центрі дитячого тексту опиниться літня людина?

Як ви вже здогадалися, "Сузір’я курки" – це історія про бабусю. Про стареньку Марію, яка живе в горах, розглядає зорі й балакає з улюбленою куркою Марічкою, бо з ким ще в порожній господі поговориш. Сили вже не ті, тож Марія зайвий раз спуститися з гори в село вже не хоче, що вже казати про мандрівку до лиховісного Чорного Лісу.
Власне, бабуся ніколи б і не пішла туди, але ж лише там ростуть цілющі трави з Найвищої Полонини, які так потрібні її другові! А ще там живе дівчинка Орися та її домашня рись Рися, але про це Марія з Марічкою ще не знають…
Книжка цікава не лише зміненими ролями, але й художнім оформленням. Все почалося з бажання Мар’яни Прохасько проілюструвати незвичний текст, тож вона звернулася до Софії Андрухович із проханням "Напиши мені книжку!". Ця фраза й стала назвою проекту, першою ластівкою якого є "Сузір’я курки".
Текст про "маленьку бабусю" та "стару дівчинку" ілюстровано колажами на основі фотографій зі значною творчою обробкою. Темні тони зображень на контрасті підсилюють світлу, меланхолійну оповідь, а поєднання світлин реальних осіб із домальованими пейзажами і тваринами підживлюють гру уяви.
Чи можна цю книжку вважати дитячою? Я сумніваюся. Це прекрасний, майстерно написаний та гарно ілюстрований твір, проте для його осягнення потрібен більший читацький досвід, аніж заявлені видавцем 6–9 років, тож, на мою думку, це хороша книжка для дорослих читачів.
Попри це, "Сузір’я курки" можна запропонувати спокійним дітям від 8–10 років і старше – тим, які схильні до вдумливого читання та обговорення прочитаного. А найкраще читати її разом з бабусями й дідусями – цілком можливо, що це спонукає онуків послухати історії своїх стареньких, і таким чином хоча б трохи подолати розрив між поколіннями.


Цікаву художню літературу ви можете знайти за адресою:


http://knigonocha.io.ua/album581024
http://vsiknygy.com.ua/books/genre/dityacha/?gclid=CjwKEAiA8K20BRDetNv3p6DNhXwSJADSwa3tnTNUDcMGXX_RUJq9Djvcmka4BeJ8D2738PmvZLC51hoCu-fw_wcB
Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами – маленькими кумедними чоловічками, які живуть у стіні Олянчиного будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу. Це ж про них написала свою дивовижну книжку «Прибулець з Країни нямликів» відома дитяча письменниця Леся Воронина!Читаючи дебютну книжку молодої, але направду талановитої письменниці Інни Волосевич «Про Хлопчика», ти дорослішатимеш разом із її героєм. Бо дорослішати – це пізнавати життя в найрізноманітніших його проявах.
Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.
«Чарівні окуляри» – нова правдиво-фантастична повість славного українського казкаря Всеволода Нестайка відкриє для читача неосяжний світ веселих казкових пригод двох хлопчаків у шаленому ритмі сучасного життя. Іскрометний гумор та захоплюючий сюжет зроблять подорож до цього світу яскравою та незабутньою.
Веселі, дотепні, мудрі казки й повісті Всеволода Нестайка знають і люблять діти й дорослі в Україні та в багатьох країнах світу. Його герої давно вже говорять не тільки російською, білоруською, литовською, латиською, грузинською, вірменською, узбецькою... не лише англійською, німецькою, іспанською, румунською, угорською, словацькою, а навіть арабською і мовою бенгалі.

Історія про київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-б та про його фантастичні мандри в минуле і майбутнє за допомогою старшого друга Чака, старого клоуна і чаклуна. Завдяки Стьопі та невгамовному духові козацьких пращурів, що живе в його душі, читач має змогу побачити київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи ХХ століттям. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Колишній клоун Чак і школяр Стьопа мандрують в минуле. Їхня мета - дізнатися від Чакового предка таємницю весел-зілля, загадкової трави, від якої люди починають сміятися.Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадників», зарадити ніхто не може.
Яким буде уявний друг вашої дитини, залежить тільки від неї самої. Однак він напевне буде ідеальним, адже матиме все найкраще. Як Страшна Велика Кука, яка насправді виявилася зовсім не страшною і не такою вже й великою. До того ж, її дуже потребує гамірлива компанійка вуйка Йойя. А Кука й сама розуміє, як добре знайти себе і бути собоюГадаєте, все це вигадки дорослих, а насправді Чакалка ніколи нікого не забирала до темного-темного лісу? Ох, ні… Принаймні дівчинка Стефа і її друзі чудово знають, як воно все відбувається насправді і з чим можна зіткнутися ТАМ! Знають, що буває з акулою, котра проковтнула шльопанці; від чого шаліє великий український мореплавець Миклухо-Маклай; якою гидотою Чакалка годує поцуплених дітлахів; ба навіть бачили заповітну мрію кожного шкодливого учня – справжнісінькі руїни школи!
А про все це вам із добрим гумором оповів колись дуже серйозний і страшенно дорослий письменник Іван Андрусяк, котрий стверджує, що за час написання цієї повісті й сам геть здитинів…

 Близнюки Вова й Вітя стають козенятами, а вереднючий Олек-сійко обертається на ляльку. Кузя й Зюзя із звичайних комашин раптом стають справжніми детективами, а семеро звичайнісіньких хлопців перетворилися на справжнісіньких чарівників! Що ж, подивимося, як усі герої казкових повістей виплутаються із непростих ситуацій...
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


Это издание адаптировано под современность с разрешения автора. В предисловии об этом особо сказано, так что вместо оценок "пятерок" там фигурируют "двенадцатки", вместо не знаю каких сладостей - сникерсы, упоминаются некоторые популярные фильмы и персонажи.
В книгу входят три повести про школьников. Очень поучительные, веселые и добрые произведения.
Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це — перше видання нової авторської редакції роману, позбавленої деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. У книзі чимало нових надзвичайно веселих епізодів.Автор книги — відомий дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко — написав чимало повістей і оповідань для дітей. Його твори несуть у собі особливий заряд довірливості та доброти.
До цієї збірки Всеволода Нестайка увійшли його відомі повісті «Одиниця з обманом» і «П'ятірка з хвостиком» (у новій авторській редакції), а також повість «Супер «Б» з «фрикадельками». У них вирує шкільне життя з його радощами і прикрощами, веселими і сумними подіями. Героям цих повістей — школярам середніх класів — притаманні найкращі людські якості: щирість і відданість, здатність до співчуття і самопожертви, готовність прийти на допомогу і вміння дружити.


Женя Кисіль і Вітасик Дорошенко, звичайні київські школярі, ніколи не думали, не гадали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини з присмаком містики. Проте хіба можна лишатися осторонь, коли поруч коїться неймовірний детектив? І коли допомоги потребують капітани міліції?.. Захопливі повісті відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка запрошують юного читача приєднатися до карколомних пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч із загадками, пояснення яких іще не знає сучасна наука. 
Для дітей середнього шкільного віку.


До пропонованої збірки класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка ввійшли найкращі оповідання, які публікувалися в періодиці та включалися до збірників протягом десятків років і тільки вперше були зібран під однією палітуркою. Переживаючи яскраві пригоди з маленькими героями оповідань, юний читач пізнаватиме світ, довідуючись, чим відрізняються правда кривда, як залишатися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне – що таке справжня дружба.


Крім казок, що вже відомі багатьом поколінням читачів, до книги увійшла нова казка Всеволода Нестайко «В Країні Місячних Зайчиків», у якій, поряд із старим знайомим — паном Мороком, діють нові герої, що попали у досить скрутні обставини.


До збірки увійшли три казкові повісті Всеволода Нестайка. Ці веселі, дотепні й мудрі твори полюбилися не одному поколінню юних українців, їх також із задоволенням читають діти інших країн. Твори відомого дитячого письменника перекладено багатьма мовами світу. Вони подарують вам багато радощів, веселощів, сміху


Комплект книг серії «Дивовижні пригоди в лісовій школі» Всеволода Нестайка. Найкращий подарунок — це гарні книжки. А коли це книжки видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка, це ще цікавіше та радісніше. До нового комплекту входять усі історії із

серії «Дивовижні пригоди в лісовій школі». Додаються також: розклад занять з улюбленими героями та першокласні прописи з чарівними сторінками для покращення почерку. Ваша дитина буде у захваті від такого подарунку. Серія:Дитячий бестселер. «Дивовижні пригоди в лісовій школі» Автор: В. Нестайко "Школа" Ціна 230,00


Неймовірні пригоди М'якуша, Нетака та Непосидька. Трійця всесвітньо відомих іграшкових хлопчиків - Непосидько, М'якуш та Нетак - разом зі справжнім хлопчиком Петрусем на прізвище Матусин-Татусів вирушають на пошуки неймовірних пригод. Серія: Дитячий

бестселер. Автор: Ю. Чеповецький Повнокольорове видання "Школа" Ціна 55,00

Казки дядечка Римуса або оповідки про пригоди братика Кролика, братика Лиса та всіх-всіх-всіх. Ця книга являє собою новий український переказ всесвітньо відомих казок дядечка Римуса про захопливі пригоди Братика Кролика, Братика Лиса та всієї компанії.

Цікаві оповідки доповнено веселими високохудожніми малюнками та хитромудрими питаннями одного з героїв — Пана Черепахи, що робить цю книгу і привабливою, і пізнавальною для маленьких читачів. Серія: Дитячий бестселер. Автор: Джоель Гарріс Повнокольорове видання "Школа" Ціна 55,00Веселі пригоди Мицика і Кицика. До уваги юних читачів пропонується книжка відомого дитячого письменника Ю. Чеповецького про неймовірні та веселі пригоди мишенятка Мицика та його друга кота Кицика. Книга яскраво проілюстрована малюнками, розглянувши які

посміхнеться і дитина, і дорослий. Видання доповнено цікавинками, віршами, лічилками, загадками і фокусами. Серія: Дитячий бестселер. Автор: Ю. Чеповецький Повнокольорове видання "Школа" Ціна 55,00


Пригоди шахового солдата Пєшкіна. Твоя шахова абетка. На сторінках цієї книги юні читачі познайомляться з Кольком Пижиковим та його товаришем Петрусем Півничуком — завзятими гравцями в шахи — і всі разом спостерігатимуть за цікавим шаховим світом, у

якому спалахують війни між двома ворожими арміями. У цьому світі є веселий чижик Пижик, що ніяк не навчиться літати, щебетуха Маша-Ромаша, хитрющий кіт Васько й підступний крутій павук Лапоніг. Та головним героєм подій виступає «геть оббритий, в атаках битий, перемогами знаменитий» шаховий солдат на прізвище Пєшкін. Крім того, на читачів чекає подарунок — у комплекті до книги додається безкоштовний посібник «Твоя шахова абетка» для навчання гри в шахи. Серія: Дитячий бестселер. Автор: Ю. Чеповецький Повнокольорове видання "Школа" Ціна 70,00Всі добрі люди - одна сім`я. До нової збірки художніх творів для дітей нашого славетного земляка, Василя Сухомлинського, увійшли не тільки твори, де дійовими особома є люди. На її сторінках ви також зустрінетеся з олюдненими тваринами, рослинами і навіть

проридними явищами. Пронизані любовʼю до всього живого твори Майстра вчать у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх і амбіцій, а до голосу людського серця. Серія: Дитячий бестселер. Автор: В. Сухомлинський Повнокольорове видання "Школа" Ціна 55,00


Издательство: Проминь. Тваринний світ /Ілюстрована енциклопедія (упоряд. Товстий В.П.). Ілюстроване видання присвячується великому і незбагненному тваринному світові нашої планети.

Ви дізнаєтесь про спосіб життя тварин, про їх звички, пристосованість до навколишнього середовища, про їх боротьбу за виживання, загадкову поведінку в деяких ситуаціях і про їх унікальні здібності. Окрім того, книга розповість про неймовірні історії з життя тварин. Адресується дітям молодшого, середнього і старшого шкільного віку. Ціна 87,00 грн


Енциклопедії для дітей:


Немає коментарів:

Дописати коментар